Facebook icon Twitter icon Instagram icon LinkedIn icon Close icon Home icon

We don’t offer you a job. We offer you growth. The opportunity to learn new things every day. Because from the day we started, we haven’t had the convenience to stagnate. And if you don’t want to stagnate either, we are waiting for you.

Apply for a job

Development

Invia Group

JAVA/SCALA DEVELOPER

Hledáme kolegu do vývojového oddělení naší Brněnské kanceláře. Spolu s týmem vývojářů se budeš podílet na vývoji webu a interního systému pro cestovní agenturu Invia, která působí v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a v Německu. Většina PHP programátorů se schází v kanceláři v Brně na Cejlu. Jsme stabilní a zkušený tým backend nebo full-stack programátorů. S frontend věcmi nám pomáhají brněnští Superkodéři (superkoders.com). Jsme rozděleni do menších týmů podle toho, na co se zaměřujeme (interní systém, venkovní web, atd.).

Storyous

BUSINESS DEVELOPER FOR GERMAN MARKET

Fastest growing cloud based POS system company in several European markets is looking for an ambitious business developer to support our expansion on German market. Our mission is to be the core partner for restaurants, helping them to provide the best service for their guests while keeping their business profitable and sustainable. Through digital tools such as mobile ordering system, stock management, integrations with third party services (PMS systems, online ordering and delivery systems, etc), Storyous offers a complete restaurant management ecosystem. We are now working on entering the German market with our latest developed tool, online at-the-table ordering through a QR code (www.onemenu.de). The momentum is there now and we are looking for an enthusiastic and hands on person to help us launch the product fast.

ThreatMark, Brno

BUSINESS DEVELOPMENT MANAGER FOR IT SECURITY SCALE-UP

ThreatMark is a young, rapidly growing cyber security company aiming to become a global leader in threat detection, smart authentication and fraud prevention. Our goal is to remove fraud and friction and reintroduce TRUST in the online environment. Our customers are online banks, lending providers and government agencies. ThreatMark is seeking talented and passionate people to extend our team. At this moment we are building a new sales team in Brno. Our Brno campus is where all life is, it is not only our headquarter, but our R&D and delivery teams are also located here. We are looking for a Business Development Manager, who will closely cooperate with these teams and be in touch with the whole sales team. This person will be responsible for customer and partner acquisition.

Product

Sales

Right now in this category we are not looking for anyone. But feel free to contact us — new vacancies occur around us every day.

Marketing

Storyous

CONTENT SPECIALIST/ MANAGER

Jsme Storyous a od roku 2015 vyvíjíme systém pro řízení restaurací. Začali jsme jako malý start up a dnes je o nás už hodně slyšet. Naším zákazníkům pomáháme zjednodušit a optimalizovat veškeré procesy, aby se pak mohli soustředit na to nejdůležitější: skvělý zážitek pro své hosty. Naše technologie je výjimečná, neustále vyvíjíme nové nástroje digitalizace gastronomie a potřebujeme o nich dát náležitým způsobem vědět. Do marketingového týmu hledáme content markeťáka, který nám s tím pomůže. Orientuješ se v obsahovém marketingu? Dokážeš jednoduše a přesvědčivě popsat složité věci? Chodíš rád/a do restaurací a zajímá tě, jak restauratéři dělají svůj business? Tak pojď k nám do týmu.

Administration

Investments & HR

Didn’t find a suitable position?

or

Please note that we, ROC services, s.r.o., ID No.: 241 53 273, and (if appropriate in light of your profile and the type of work you’d like to do) possibly also some other companies, including companies in the Rockaway group listed at https://www.rockawaycapital.com/en/portfolio/, store some of your personal data so that our representatives can contact you and assess if we’re the right fit for each other. Please read our Data Protection Memorandum to find out more about how your data is treated.

Should you ever wish to exercise any right in connection with your personal data, please read through the instructions in the Data Protection Memorandum and let us know at the e-mail address privacy@rocservices.cz.